ATELIER MENTORINGU CHRZEŚCIJAŃSKIEGO
„Ja wybrałem was i Ja wyznaczyłem was, abyście szli, przynosili owoc
i aby wasz owoc był trwały; aby mój Ojciec dał wam wszystko,
o co Go poprosicie w moje imię.”
J 15, 16
OGŁASZAMY KOLEJNY NABÓR KANDYDATÓW NA MENTORÓW
OFERUJEMY UNIKALNY PAKIET SZKOLEŃ, OPARTYCH O NASZĄ AUTORSKĄ METODĘ,
KTÓRE WYPOSAŻĄ CIĘ W PROFESJONALNE KOMPETENCJE MENTORA
. . .
Masz doświadczenie w przywództwie i służbie?
Chcesz zdobyć umiejętności mentorskie?
Jesteś gotowy na kolejne przełomy?
. . .
ZAPRASZAMY NA ROZMOWY INDYWIDUALNE DLA KANDYDATÓW NA MENTORÓW
Misja i wizja
Jesteśmy powołani jako uczniowie i przyjaciele Jezusa aby wydać trwałe owoce dla Jego Królestwa, którego tożsamość wspólnie wszyscy odziedziczyliśmy. Potrzebujemy jednak pracy nad odkrywaniem i rozwojem naszych talentów, kształtowaniem naszego charakteru oraz poszerzaniem naszych umiejętności jak również budowaniem naszego doświadczenia.
Praca ta aby wydać trwały owoc musi się odbywać na wzór biblijny, w relacji uczniowskiej, z autorytetem mentora (osobistego przewodnika). Pragnienie uczenia się od drugiego człowieka i gotowość bycia odpowiedzialnym przed innymi to kluczowe elementy tej pracy. Bowiem nie chodzi o to, żeby jedynie przynieść jednorazowy wzrost i wygrać na krótką metę, ale żeby odmienić nasze życie, odkryć, rozwinąć i utrwalić to do czego zostaliśmy powołani.
Relacje uczniowskie, mentorskie na przestrzeni całego naszego życia mają ogromny potencjał, są czynnikiem odróżniającym przywódców, którzy efektywnie pełnili swoją służbę do samego końca od tych, którzy ją porzucili lub zostali odsunięci z powodu upadku.
Opieka mentorska nie jest modą ani luksusem, jest koniecznością. Bowiem bez niej każdy lider staje się bardziej podatny na wypalenie i życiowe przeciwności. Jednak prawdziwa wartość mentoringu tkwi w przemianach, jaki wnosi on w życie człowieka, pomagając mu dorastać do miary pełni człowieczeństwa.
Cel i założenia projektu
Celem programu jest ponadwyznaniowe przygotowanie odpowiedzialnych i w pełni wyposażonych chrześcijańskich liderów do służby przez tworzenie i rozwijanie relacji uczniowskiej w społeczności nastawionej na dzielenie się tym czym zostaliśmy obdarowani oraz wydobywaniem potencjału umieszczonego w innych. Fundamentem projektu jest osobista relacja pomiędzy mentorem (osobistym przewodnikiem) a mentee (uczniem).
Główne założenia dot. realizacji celów:
- wzmocnienie wiary w ludzi i ich potencjał,
- zbudowanie relacji prowadzącej do przełomu,
- rozwój praktycznych umiejętności oraz poszerzanie wiedzy i doświadczenia,
- zaangażowanie do twórczych i inspirujących kontaktów.
Projekt jest skierowany do osób, które pragną być objęte programem mentorskim jako mentee oraz osób, które chcą zostać mentorem aby służyć dzieląc się swoim doświadczeniem z innymi.
W procesie monitoringowym chcemy szczególnie podkreślić istotną rolą cech charakteru, które są fundamentem trwałych zmian i pozytywnego wpływu na otaczający nas świat. Zaliczamy do nich:
- zdolność dostrzegania potencjału tkwiącego w ludziach,
- tolerancja wobec błędów, których popełnianie jest konieczne aby mógł rozwinąć się ten potencjał,
- łagodność reakcji wobec ludzi i okoliczności,
- cierpliwość wynikająca ze świadomości, że rozwój wymaga czasu i gromadzenia doświadczenia,
- perspektywa, wizja i umiejętności dostrzegania konsekwencji podejmowanych działań,
- dary, talenty i zdolności, które budują i zachęcają ludzi, przyczyniając się do ich wzrostu.
Czym jest mentoring?
Mentoring to relacja, w której jedna osoba umacnia drugą, dzieląc się z nią zasobami (talentami, wiedzą i doświadczeniem), które sama otrzymała od Boga. Robi to w odpowiedni sposób i we właściwym czasie, aby wzmocnić go, wspomóc jego rozwój i doprowadzić do pełni dojrzałości.
ROLA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ MENTORÓW
Zadaniem mentorów (doświadczonych w przywództwie i służbie) jest prowadzenie i wzmacnianie mentee, aby byli odpowiednio wyposażeni do wdrażania i osobistego życia przesłaniem Ewangelii, nie tylko w życiu prywatnym, ale także zawodowym i społecznym.
Każdego z mentorów charakteryzuje profesjonalizm oraz ekspercka wiedza w zdefiniowanych obszarach specjalizacji. Mentor jest odpowiedzialny za przygotowanie i kierowanie procesem, partnerską relacją i zasadami w nim obowiązującymi. Ma umiejętności dzielenie się wiedzą oraz udzielania informacji zwrotnej. W ramach określonych w procesie jest dostępny dla mentee i wspiera go w procesie rozwoju.
Mentor realizuje swoje zadanie przez indywidualne przekazanie wiedzy i dzielenie się z mentee doświadczeniem w obszarach:
rozwoju i wzrostu osobistego
rozwoju i wzrostu zawodowego
rozwoju i wzrostu duchowego
przygotowania do roli mentora
DYSPONUJEMY BOGATĄ WIEDZĄ I WIELOLETNIM DOŚWIADCZENIEM W
- budowaniu i rozszerzaniu wspólnoty Kościoła (przez jedność chrześcijan)
- rozwoju i pogłębianiu relacji przez empatyczną komunikację
- rozwoju i wyposażaniu przywódców, kształtowaniu odpowiedzialnych liderów
- praktycznym nauczaniu w oparciu o Pismo Święte,
- przekazywaniu podstaw wiary, pogłębianiu relacji z Bogiem
- kształtowaniu charakteru przez uczniostwo
- odkrywaniu talentów i powołania
- ustalaniu priorytetów w życiu (efektywnym zarządzeniu sobą)
- uwalnianiu potencjału, podnoszeniu na wyższy poziom, wyposażaniu do nowych wyzwań
- wyposażaniu i zdobywaniu nowych kompetencji, rozwoju kompetencji miękkich
- zintegrowanym rozwoju (na poziomie intelektu, emocji, ducha i ciała)
- pionierskich działaniach, wspieraniu pionierskich inicjatyw
- analitycznym rozpoznaniu, definiowaniu rzeczywistości dla wdrożenia skutecznych rozwiązań
- pomocy w procesie zmiany, towarzyszeniu w podejmowaniu decyzji życiowej
- coachingu grupowym, budowaniu skutecznych zespołów
- zarządzaniu organizacją, zarządzaniu procesami (grupowymi i/lub sprzedażowymi)
- edukacji mentoringowej, przygotowaniu do roli mentora
- wzroście w małżeństwie i rodzicielstwie
Nasi mentorzy:
Michał Grzanka
Od wczesnych lat wieku młodzieńczego zaangażowany w pełnienie Bożych dzieł jako uczestnik, animator i lider grup młodzieżowych i dorosłych w Ruchu Światło Życie. Na drodze swojej formacji uczestniczył m.in. w Międzynarodowej Szkole Misyjnej w 1995 roku, a później razem z żoną w wyjazdach misyjnych, głównie do byłych Republik Związku Radzieckiego i Europy Zachodniej. Największą pasją Michała od wielu lat jest wspieranie i towarzyszenie liderom na drodze ich rozwoju. Przez ponad 20 lat był członkiem stowarzyszenia EnChristo i odpowiedzialnym za jego filię na Mazowszu. Jest współzałożycielem i liderem Publicznego Stowarzyszenia Wiernych Archidiecezji Warszawskiej „Dom Przymierza- służba Ewangelii, odnowy Życia, jedności Chrześcijan i Żydów”.
Studiował na Papieskim Wydziale Teologicznym „Bobolanum” i Salezjańskim Instytucie Wychowania Chrześcijańskiego, w ramach studiów odbył praktyki na oddziale psychiatrii Szpitala Psychiatrycznego w Warszawie. Jest współtwórcą Inicjatywy Tato.net – gdzie szkoli i mentoruje mężczyznom pragnącym naprawiać i rozwijać relacje ojcowskie z dziećmi.
Pracuje jako coach i mentor oraz nauczyciel mentoringu w środowisku biznesowym, pracował dla menedżerów takich firm jak E&Y, PwC, MetLIfe, Acelor Mittal, Continental, mBank oraz NGO. Pasjonuje się narciarstwem zjazdowym i biegowym, wspinaczką skalną, trekkingiem. żeglarstwem, koszykówką, snoorkowaniem, lata na paralotni oraz gra na gitarze basowej.
Od 25 lat szczęśliwy małżonek Agnieszki, z którą doczekali się i wychowują troje dzieci – Janka, Mikołaja i Gabrieli. Całą rodziną posługują w Kościele prowadząc wspólnotę, weekendy formacyjne, warsztaty, rekolekcje oraz formację dla rodzin i młodzieży.
Obszary specjalizacji:
- coaching grupowy oraz szkolenia wyposażające liderów
- zarządzanie procesami sprzedażowymi
- edukacja mentoringowa
Maria Kastyak
Swoje powołanie i misje odczytała w 2000 roku w Słowie 2Tm 4, 1-5. Od tej pory zajmuje się ewangelizacją. Zaczęła w Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji w Katowicach i na Przystankach Jezus. Głosi „w porę i nie w porę”. W 2016 była na misjach w Kenii. W 2011 roku założyła wspólnotę Dom w Ramionach Ojca, a następnie Fundację „Back Home”. Od tego czasu jest liderką wspólnoty oraz prezesem fundacji. Jest członkinią Rady Koordynacyjnej Ogólnopolskiego Forum Wspólnot Ewangelizacyjnych. Studiuje teologię. Bliski jest jej temat misji, uwielbienia i prorokowania przez sztukę. Sama ukończyła kilka kursów pisania ikon. Maluje obrazy i pisze ikony. Prowadzi warsztaty z duchowości, a także tematach jedności Kościoła, Izraela, proroczego i charyzmatycznego wymiaru powołania w Kościele.
Obszary specjalizacji:
- droga duchowa (etapy wzrostu) i rozeznawanie duchowe
- pionierzy, nowe inicjatywy
- służba kobiet / kobiety w przywództwie
Bogdan Kogut
Zajmuje się także profesjonalną obsługą klienta przez telefon, zasadami i kluczowymi zachowaniami w procesie obsługi sprzedaży, w tym pracą z oporem i odmową oraz sprzedażą wiązaną. Obecnie pochłonięty tworzeniem skryptów szkoleniowych dla firm obsługujących klientów droga telefoniczną.
W życiu stawia na zwiększanie świadomości siebie, lepszą samoocenę, jasność celów, świadomy obraz słabych i mocnych stron, poczucie własnej wartości oraz wytrwałość przy napotykanych trudnościach. Czerpie nieustającą radość z procesu uczenia.
Od 33 lat w małżeństwie, wspólnie wychowali dwoje dzieci Sarę i Jakuba. Jest dziadkiem przeuroczej wnuczki Noemi.
Obszary specjalizacji:
- wprowadzanie zmiany
- budowanie zespołów
- rozwój osobisty
Andrzej Lewek
Pomysłodawca i koordynator Męskiego Oblężenia Jasnej Góry i międzynarodowego spotkania liderów grup męskich w Rzymie. Zaangażowany w formację liderów i tworzenie nowych grup.
Współpracuje z liderami męskich środowisk z wielu krajów świata.
Obszary specjalizacji:
- małżeństwo, ojcostwo
- wspieranie liderów (i ich kompetencji)
- ustalanie priorytetów w życiu
Andrzej Nędzusiak
Absolwent Wydziału Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Warszawskiego. Zwierzchnik (Prezbiter Naczelny) Kościoła Bożego w Chrystusie od 1997r.
Pastor Zboru „Dom Boży” w Warszawie, Kościoła Bożego w Chrystusie od 1997 do 2016 roku.
Od 2006 r. do 2013 roku Przewodniczący Rady Krajowej Aliansu Ewangelicznego w Polsce oraz Współprzewodniczący Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu Rzeczypospolitej Polskiej i Aliansu Ewangelicznego.
Członek zespołu przywódczego Ruchu „Polska dla Jezusa”. Zaangażowany sercem w szereg inicjatyw
o znaczeniu ogólnokrajowym i międzywyznaniowym. Pastor, nauczyciel Słowa. Jego pragnieniem jest oglądanie zdrowego Kościoła – ciała Chrystusa- które „rośnie i buduje samo siebie w miłości”.
Z żoną Jolantą mają pięcioro dzieci: Filipa, Piotra, Joannę, Lidię oraz Anię.
Obszary specjalizacji:
- praktyczne nauczanie w oparciu o Pismo Święte
- przywództwo
- odkrywanie swojego powołania i miejsca w służbie
Robert Plesko
Doświadczony manager, konsultant i ekspert w dziedzinie komunikacji marketingowej i mediów. Dyrektor zarządzający jednej z najstarszych i najbardziej innowacyjnych agencji mediowych na polskim rynku. Od ponad 18 lat związany z branżą reklamową oraz światem marketingu. Doświadczenie zawodowe zdobył pracując dla największych, zarówno międzynarodowcy jak i polskich, korporacji i przedsiębiorstw z różnych sektorów gospodarki. Współautor wielu skutecznych strategii komunikacji jak również innowacyjnych kampanii nagradzanych w najbardziej prestiżowych konkursach branżowych. W latach 2015-2017 członek Komitetu Organizacyjnego Effie, a w latach 2018-2019 juror Effie Awards, prestiżowego konkursu marketingowego nagradzającego najskuteczniejsze kampanie reklamowe. W swojej pracy oferuje również specjalistyczne doradztwo w obszarze projektowania innowacyjnych strategii i rozwiązań w biznesie oraz wsparcie rozwoju osobistego potencjału i talentów.
Od ponad dekady zafascynowany rozwojem osobistym w służbie odpowiedzialnego wyposażania przywódców. W swoim dorobku ma zbudowanie od podstaw wiele wszechstronnie działach zespołów oraz ukształtowanie wielu wybitnych liderów, managerów i specjalistów w swoich dziadzinach, zarówno w sferze zawodowej jak również życiu prywatnym i służbie w Kościele.
Aktywnie zaangażowany w liczne inicjatywy ewangelizacyjne i formacyjne na rzecz budowania Królestwa Bożego. Od 2017 w zespole przywódczym i formacyjnym wspólnoty Bet Lehem działającej w Kościele Katolickim w ramach Apostolskiego Ruchu Wiary.
Wykładowca na studiach podyplomowych oraz prelegent na licznych konferencjach i szkoleniach. Wkrótce również absolwent renomowanych Podyplomowych Studiów Coachingu i Mentoringu.
Od 14 lat w związku małżeńskim z Ania, z którą wspólnie wychowuje dwójkę swoich dzieci, 13-letniego Bruna i 8-letnią Sarę. Urodzony sportowiec – amator, aktualnie od kilku lat próbujący swoich sił w triathlonie, szczególnie zafascynowany kolarstwem oraz pływaniem na wodach otwartych.
Obszary specjalizacji:
- rozwój przywództwa jako służby
- budowanie skutecznych zespołów i kształtowanie odpowiedzialnych liderów
- zintegrowany rozwoju człowieka na poziomie intelektu (IQ), emocji (EQ), ducha (SQ) i ciała (PQ)
Jerzy Rycharski
Z żoną Małgorzatą założył społeczność „Jest więcej” w Kaliszu, w ramach której prowadzą od 30 lat służbę. Ich społeczność razem z ponad 70 innymi zborami w Polsce tworzy sieć Kościoła Bożego w Chrystusie (KBWCH), należącego do nurtu kościołów ewangelicznych będącego członkiem Aliansu Ewangelicznego w Polsce, Europejskiego Aliansu Ewangelicznego oraz Światowej Społeczności Ewangelicznej (World Evangelical Alliance).
Nieustanie nosi w sobie pasję do jedności i połączeń w kościele, co owocuje współpracą z wieloma grupami, często o różnej teologii. Zaangażowany w pomoc w zakładaniu nowych społeczności w innych miastach i nowych inicjatyw na rzecz Królestwa Bożego. Kocha inspirować, realizować wizje, ale także, doradzać i pomagać całym społecznościom jak i poszczególnym liderom.
Działa na rzecz przywrócenia praktycznego wymiaru pięciorakiej służby, współpracując w obszarze apostolskim między innymi z Harvest International Ministry. Wspiera rozwój służby uwielbienia w kościele. Należy do ogólnopolskiej rady Kościoła Bożego w Chrystusie, a od 1995 roku współtworzę ruch Polska dla Jezusa.
Jest mężem Małgorzaty, ojcem dwójki dzieci i dziadkiem dla pięciorga wnucząt.
Obszary specjalizacji:
- wsparcie pionierskich inicjatyw
- rozwój i pogłębianie fundamentalnych relacji
- uwalnianie i usamodzielnianie ludzi do służby
Karol Sobczyk
Psycholog, mówca, autor książek i publikacji, a także założyciel Chrześcijańskiej Fundacji Głos na Pustyni, w ramach której wraz z żoną i wspólnotą wiary podejmuje szereg działań na rzecz jedności, wzrostu i odnowy Kościoła. Sekretarz Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji i członek Rady Ekumenicznej w Archidiecezji Krakowskiej.
Jego służba na rzecz odnowy charyzmatycznej oraz jedności chrześcijan zaowocowała międzynarodową współpracą z Charismatic Leaders Fellowship (Augusta, USA), a także z instytutem Centro Pro-Unione (Rzym, Włochy). Od 2018 roku jest przedstawicielem Ogólnopolskiego Forum Wspólnot Ewangelizacyjnych przy Zespole ds. Nowej Ewangelizacji Konferencji Episkopatu Polski oraz od 2020 roku jest członkiem zespołu Krajowej Służby Komunii CHARIS w Polsce.
Wraz żoną Gosią wychowują dwójkę dzieci.
Obszary specjalizacji:
- jedność chrześcijan
- budowanie wspólnoty
- komunikacja i relacje
Wiesław Ziemba
Lider z apostolskim obdarowaniem, współzałożyciel i lider zespołu koordynacyjnego ruchu Polska Dla Jezusa, który działa od roku 1995. Przez 23 lata był pastorem lokalnej społeczności – Kościoła Anastasis w Legnicy. Jest też członkiem rady Kościoła Bożego w Chrystusie jak również innych krajowych i międzynarodowych organizacji i służb chrześcijańskich.
Zaangażowany w przygotowanie i wyposażanie liderów młodego pokolenia w różnych nurtach kościoła, w zakładaniu nowych wspólnot i w ojcowską, duchową opiekę nad nimi. Jego wizją i pasją jest oglądać jak Boże Królestwo, jego natura przenika i kształtuje kulturę chrześcijańską we wszystkich sferach życia społecznego poprzez Kościół Jezusa Chrystusa.
Od ponad 40 lat w związku małżeńskim z Wandą. Mają pięcioro dzieci i jedenaście wnucząt.
Obszary specjalizacji:
- rozszerzanie wspólnoty kościoła w perspektywie Królestwa Bożego
- rozwój i wyposażanie przywódców do slużby
- uczniostwo
Nasi mentorzy:
Michał Grzanka
Od wczesnych lat wieku młodzieńczego zaangażowany w pełnienie Bożych dzieł jako uczestnik, animator i lider grup młodzieżowych i dorosłych w Ruchu Światło Życie. Na drodze swojej formacji uczestniczył m.in. w Międzynarodowej Szkole Misyjnej w 1995 roku, a później razem z żoną w wyjazdach misyjnych, głównie do byłych Republik Związku Radzieckiego i Europy Zachodniej. Największą pasją Michała od wielu lat jest wspieranie i towarzyszenie liderom na drodze ich rozwoju. Przez ponad 20 lat był członkiem stowarzyszenia EnChristo i odpowiedzialnym za jego filię na Mazowszu. Jest współzałożycielem i liderem Publicznego Stowarzyszenia Wiernych Archidiecezji Warszawskiej „Dom Przymierza- służba Ewangelii, odnowy Życia, jedności Chrześcijan i Żydów”.
Studiował na Papieskim Wydziale Teologicznym „Bobolanum” i Salezjańskim Instytucie Wychowania Chrześcijańskiego, w ramach studiów odbył praktyki na oddziale psychiatrii Szpitala Psychiatrycznego w Warszawie. Jest współtwórcą Inicjatywy Tato.net – gdzie szkoli i mentoruje mężczyznom pragnącym naprawiać i rozwijać relacje ojcowskie z dziećmi.
Pracuje jako coach i mentor oraz nauczyciel mentoringu w środowisku biznesowym, pracował dla menedżerów takich firm jak E&Y, PwC, MetLIfe, Acelor Mittal, Continental, mBank oraz NGO. Pasjonuje się narciarstwem zjazdowym i biegowym, wspinaczką skalną, trekkingiem. żeglarstwem, koszykówką, snoorkowaniem, lata na paralotni oraz gra na gitarze basowej.
Od 25 lat szczęśliwy małżonek Agnieszki, z którą doczekali się i wychowują troje dzieci – Janka, Mikołaja i Gabrieli. Całą rodziną posługują w Kościele prowadząc wspólnotę, weekendy formacyjne, warsztaty, rekolekcje oraz formację dla rodzin i młodzieży.
Obszary specjalizacji:
- coaching grupowy oraz szkolenia wyposażające liderów
- zarządzanie procesami sprzedażowymi
- edukacja mentoringowa
Maria Kastyak
Ukończyła filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz zarządzanie w mediach na Akademii L. Koźmińskiego. W latach 2009-2015 pracowała w telewizji religia.tv a następnie w TVP jako specjalista od zakupów filmowych. Podejmowała się również kierownictwa produkcji przy produkcjach filmowych.
Swoje powołanie i misje odczytała w 2000 roku w Słowie 2Tm 4, 1-5. Od tej pory zajmuje się ewangelizacją. Zaczęła w Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji w Katowicach i na Przystankach Jezus. Głosi „w porę i nie w porę”. W 2016 była na misjach w Kenii. W 2011 roku założyła wspólnotę Dom w Ramionach Ojca, a następnie Fundację „Back Home”. Od tego czasu jest liderką wspólnoty oraz prezesem fundacji. Jest członkinią Rady Koordynacyjnej Ogólnopolskiego Forum Wspólnot Ewangelizacyjnych. Studiuje teologię. Bliski jest jej temat misji, uwielbienia i prorokowania przez sztukę. Sama ukończyła kilka kursów pisania ikon. Maluje obrazy i pisze ikony. Prowadzi warsztaty z duchowości, a także tematach jedności Kościoła, Izraela, proroczego i charyzmatycznego wymiaru powołania w Kościele.
Obszary specjalizacji:
- droga duchowa (etapy wzrostu) i rozeznawanie duchowe
- pionierzy, nowe inicjatywy
- służba kobiet / kobiety w przywództwie
Bogdan Kogut
Pracuje z ludźmi, aby wspierać rozwój w ich życiu. Prowokuje do świadomych decyzji osobistego i zawodowego rozwoju. Wyjątkowo bliska jest mu praca nad zdolnością uwalniania własnego potencjału człowieka oraz działanie w obszarze zmiany. Zmianę traktuje jako narzędzie wzmacniające i budujące wartość osobistą. Pracuje jako coach i trener w środowisku biznesu, prowadząc procesy w takich dziedzinach i obszarach jak life coaching, budowanie, rozwój i zarządzaniem zespołu, zarządzanie zmianą, coaching biznesowy, komunikacja, asertywność, rozwój osobisty czy negocjacje.
Zajmuje się także profesjonalną obsługą klienta przez telefon, zasadami i kluczowymi zachowaniami w procesie obsługi sprzedaży, w tym pracą z oporem i odmową oraz sprzedażą wiązaną. Obecnie pochłonięty tworzeniem skryptów szkoleniowych dla firm obsługujących klientów droga telefoniczną.
W życiu stawia na zwiększanie świadomości siebie, lepszą samoocenę, jasność celów, świadomy obraz słabych i mocnych stron, poczucie własnej wartości oraz wytrwałość przy napotykanych trudnościach. Czerpie nieustającą radość z procesu uczenia.
Od 33 lat w małżeństwie, wspólnie wychowali dwoje dzieci Sarę i Jakuba. Jest dziadkiem przeuroczej wnuczki Noemi.
Obszary specjalizacji:
- wprowadzanie zmiany
- budowanie zespołów
- rozwój osobisty
Andrzej Lewek
Pomysłodawca i koordynator Męskiego Oblężenia Jasnej Góry i międzynarodowego spotkania liderów grup męskich w Rzymie. Zaangażowany w formację liderów i tworzenie nowych grup.
Współpracuje z liderami męskich środowisk z wielu krajów świata.
Obszary specjalizacji:
- małżeństwo, ojcostwo
- wspieranie liderów (i ich kompetencji)
- ustalanie priorytetów w życiu
Andrzej Nędzusiak
Absolwent Wydziału Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Warszawskiego. Zwierzchnik (Prezbiter Naczelny) Kościoła Bożego w Chrystusie od 1997r.
Pastor Zboru „Dom Boży” w Warszawie, Kościoła Bożego w Chrystusie od 1997 do 2016 roku.
Od 2006 r. do 2013 roku Przewodniczący Rady Krajowej Aliansu Ewangelicznego w Polsce oraz Współprzewodniczący Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu Rzeczypospolitej Polskiej i Aliansu Ewangelicznego.
Członek zespołu przywódczego Ruchu „Polska dla Jezusa”. Zaangażowany sercem w szereg inicjatyw
o znaczeniu ogólnokrajowym i międzywyznaniowym. Pastor, nauczyciel Słowa. Jego pragnieniem jest oglądanie zdrowego Kościoła – ciała Chrystusa- które „rośnie i buduje samo siebie w miłości”.
Z żoną Jolantą mają pięcioro dzieci: Filipa, Piotra, Joannę, Lidię oraz Anię.
Obszary specjalizacji:
- praktyczne nauczanie w oparciu o Pismo Święte
- przywództwo
- odkrywanie swojego powołania i miejsca w służbie
Robert Plesko
Doświadczony manager, konsultant i ekspert w dziedzinie komunikacji marketingowej i mediów.
Dyplomowany coach i mentor, absolwent renomowanych Podyplomowych Studiów Coachingu i Mentoringu na Uniwersytecie SWPS. Wykładowca na studiach podyplomowych oraz prelegent na licznych konferencjach i szkoleniach. Członek Maxwell Leadership Certified Team.
Dyrektor zarządzający jednej z najbardziej utytuowanych agencji mediowych na polskim rynku.
Od 20 lat związany z branżą reklamową oraz światem marketingu. Doświadczenie zawodowe zdobył pracując dla największych przedsiębiorstw z różnych sektorów gospodarki. Współautor wielu skutecznych strategii komunikacji jak również innowacyjnych kampanii nagradzanych w najbardziej prestiżowych konkursach branżowych. W latach 2015-2017 członek Komitetu Organizacyjnego Effie, a w latach 2018-2019 juror Effie Awards, prestiżowego konkursu marketingowego nagradzającego najskuteczniejsze kampanie reklamowe. W swojej pracy oferuje również specjalistyczne doradztwo w obszarze projektowania innowacyjnych strategii i rozwiązań w biznesie oraz wsparcie rozwoju osobistego potencjału i talentów.
Zafascynowany rozwojem osobistym w służbie odpowiedzialnego wyposażania przywódców. W swoim dorobku ma zbudowanie od podstaw wiele wszechstronnie działach zespołów oraz ukształtowanie wielu wybitnych liderów, managerów i specjalistów w swoich dziadzinach, zarówno w sferze zawodowej jak również życiu prywatnym i służbie w Kościele.
Aktywnie zaangażowany w liczne inicjatywy ewangelizacyjne i formacyjne na rzecz budowania Królestwa Bożego. Od 2017 w zespole przywódczym i formacyjnym wspólnoty Bet Lehem działającej w Kościele Katolickim.
Od 16 lat w związku małżeńskim z Ania, z którą wspólnie wychowuje dwójkę swoich dzieci, 15-letniego Bruna i 10-letnią Sarę. Urodzony sportowiec – amator, aktualnie od kilku lat próbujący swoich sił w triathlonie, szczególnie zafascynowany kolarstwem oraz pływaniem na wodach otwartych.
Obszary specjalizacji:
- rozwój przywództwa jako służby
- budowanie skutecznych zespołów i kształtowanie odpowiedzialnych liderów
- zintegrowany rozwoju człowieka na poziomie intelektu (IQ), emocji (EQ), ducha (SQ) i ciała (PQ)
Jerzy Rycharski
Z żoną Małgorzatą założył społeczność „Jest więcej” w Kaliszu, w ramach której prowadzą od 30 lat służbę. Ich społeczność razem z ponad 70 innymi zborami w Polsce tworzy sieć Kościoła Bożego w Chrystusie (KBWCH), należącego do nurtu kościołów ewangelicznych będącego członkiem Aliansu Ewangelicznego w Polsce, Europejskiego Aliansu Ewangelicznego oraz Światowej Społeczności Ewangelicznej (World Evangelical Alliance).
Nieustanie nosi w sobie pasję do jedności i połączeń w kościele, co owocuje współpracą z wieloma grupami, często o różnej teologii. Zaangażowany w pomoc w zakładaniu nowych społeczności w innych miastach i nowych inicjatyw na rzecz Królestwa Bożego. Kocha inspirować, realizować wizje, ale także, doradzać i pomagać całym społecznościom jak i poszczególnym liderom.
Działa na rzecz przywrócenia praktycznego wymiaru pięciorakiej służby, współpracując w obszarze apostolskim między innymi z Harvest International Ministry. Wspiera rozwój służby uwielbienia w kościele. Należy do ogólnopolskiej rady Kościoła Bożego w Chrystusie, a od 1995 roku współtworzę ruch Polska dla Jezusa.
Jest mężem Małgorzaty, ojcem dwójki dzieci i dziadkiem dla pięciorga wnucząt.
Obszary specjalizacji:
- wsparcie pionierskich inicjatyw
- rozwój i pogłębianie fundamentalnych relacji
- uwalnianie i usamodzielnianie ludzi do służby
Karol Sobczyk
Psycholog, mówca, autor książek i publikacji, a także założyciel Chrześcijańskiej Fundacji Głos na Pustyni, w ramach której wraz z żoną i wspólnotą wiary podejmuje szereg działań na rzecz jedności, wzrostu i odnowy Kościoła. Sekretarz Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji i członek Rady Ekumenicznej w Archidiecezji Krakowskiej.
Jego służba na rzecz odnowy charyzmatycznej oraz jedności chrześcijan zaowocowała międzynarodową współpracą z Charismatic Leaders Fellowship (Augusta, USA), a także z instytutem Centro Pro-Unione (Rzym, Włochy). Od 2018 roku jest przedstawicielem Ogólnopolskiego Forum Wspólnot Ewangelizacyjnych przy Zespole ds. Nowej Ewangelizacji Konferencji Episkopatu Polski oraz od 2020 roku jest członkiem zespołu Krajowej Służby Komunii CHARIS w Polsce.
Wraz żoną Gosią wychowują dwójkę dzieci.
Obszary specjalizacji:
- jedność chrześcijan
- budowanie wspólnoty
- komunikacja i relacje
Wiesław Ziemba
Lider z apostolskim obdarowaniem, współzałożyciel i lider zespołu koordynacyjnego ruchu Polska Dla Jezusa, który działa od roku 1995. Przez 23 lata był pastorem lokalnej społeczności – Kościoła Anastasis w Legnicy. Jest też członkiem rady Kościoła Bożego w Chrystusie jak również innych krajowych i międzynarodowych organizacji i służb chrześcijańskich.
Zaangażowany w przygotowanie i wyposażanie liderów młodego pokolenia w różnych nurtach kościoła, w zakładaniu nowych wspólnot i w ojcowską, duchową opiekę nad nimi. Jego wizją i pasją jest oglądać jak Boże Królestwo, jego natura przenika i kształtuje kulturę chrześcijańską we wszystkich sferach życia społecznego poprzez Kościół Jezusa Chrystusa.
Od ponad 40 lat w związku małżeńskim z Wandą. Mają pięcioro dzieci i jedenaście wnucząt.
Obszary specjalizacji:
- rozszerzanie wspólnoty kościoła w perspektywie Królestwa Bożego
- rozwój i wyposażanie przywódców do slużby
- uczniostwo
CO ZYSKA UCZESTNIK PROGRAMU (MENTEE)?
Osobistego, profesjonalnie dobranego do indywidualnych potrzeb mentora.
Gwarancję, że będzie to okres, w którym mentee wzniesie się na wyższy poziom swojego rozwoju.
Dostęp do wiedzy, ugruntowanych umiejętności i życiowych doświadczeń mentora.
Minimum 12, godzinnych spotkań z mentorem (osobistych lub online).
Wierzymy, że możemy zaoferować każdemu mentee dokładnie to czego potrzebuje, aby dokonać znaczącej, trwałej zmiany w swoim życiu, otoczeniu i rzeczywistości, w której funkcjonuje.